O Festivale

Takáto bola atmosféra na predošlých ročníkoch

Festival chutí Nitrianskeho kraja a Jahodová Nitra opäť ožijú

Už po tretí krát sa v Nitre koná atraktívna gastronomická akcia s názvom Festival chutí Nitrianskeho kraja, ktorého súčasťou je Jahodová Nitra, spájajúca gastronomické špeciality s odkazom na pestovanie jahôd v tomto kraji. Tento rok predstaví nielen regionálne špeciality a pestovateľov, ale aj viac ako 7 kamenných reštaurácií, ktoré prídu „von“ za labužníkmi na pešiu zónu a Svätoplukovo námestie a ponúknu svoje chuťovky. Festival sme rozdelili na tematické zóny. Hlavnou hviezdou bude veľký stan reštaurácii, na druhom konci námestia mu bude kontrovať street food zóna, ktorá bude hneď vedľa pivovarov a cidrov. Dopĺňať ich bude množstvo menších stánkov s vínom, výberovou kávou, čokoládou aj lokálnymi špecialitami.

Organizátori vybrali len prevádzky z Nitrianskeho kraja, ktoré si udržujú stabilnú úroveň a ponúkajú výnimočné delikatesy. Pozvali len priamych producentov a menšie značky.

Umenie kuchárov doplní bohatý sprievodný program v rámci Osláv dňa sv. Urbana: príjemná swingová hudba pri degustácii najlepších regionálnych vín vo vínnom stane či jazzové korzo pri gastronomických prevádzkach. Na svoje si prídu aj milovníci bubnov, rytmu a južanského temperamentu. Súčasťou festivalu bude Medzinárodný festival bubnov a perkusií drumpoint Slovakia 2017 sprevádzaný krásnymi tanečnicami. Návštevníci si budú môcť oddýchnuť pod živou zeleňou, pre deti bude pripravený kútik s hrami a o tieň sa im postarajú prestrešené stánky aj slnečníky. Večer nás všetkých čaká nefalšovaná Fiesta pod Zoborom. Kubánska kapela, sambové tanečníčky a bubeníci.

Vstup je voľný