Zdravé jedlo, med, pivo, ovocné destiláty, káva a sajder

Reštaurácie na našom zozname sa ešte neminuli. Ak budete hľadať takú, ktorá ponúka zdravšie verzie jedál, vyberte sa do Svetlušky.

Svetluška

Festival nefestival, včelárstvo musíme podporiť. Aj preto bude na námestí Jozef Čápek. Prinesie svoj med aj ďalšie včelie produkty, ale k stánku si prisunie aj stolík pre deti, aby si mohli robiť voskové sviečky.

Pán včielka, čiže Jozef Čápek

Naše nitránské pivovary doplní aj tretí výčap – piváreň s pivami menších pivovarov Beer Time. Určite prinesie svojho Besného psa, ale na chvíľu oživí aj nitriansky ležiak, aký sa tu pred rokmi varil.

Beer Time

Fine Destillery je z Veľkého Zálužia a robí pravé ovocné destiláty a likéry. Ochutnávať sa bude čerešňovica, marhuľovica, hruškovica, slivovica, pivovica a limitované novinky ako višňovica, hroznovica či orechovica.

Marhuľa a višňa z Fine Destillery

Štefan Vargočko z pražiarne Bean Up v Nitre prinesie výberovú kávu. Kto chce vedieť presnejšie, tak Tanzania Iwindi, Ethiopia Haider Abamecha a Bolivia Villa Asunsion. Bude sa dať ochutnať ako filtrovaná, espresso, cappuccino a nebude chýbať ani kávový nápoj cascara.

 

Štefan Vargočko z pražiarne Bean Up

Malých výrobcov sajdru na Slovensku spočítate hádam na prstoch jednej ruky. A z nášho kraja sú rovno traja! V minulom roku sa rozbehol Kastler z Nových Zámkov, ktorý na festival prinesie jablkový a bazový prírodný sajder aj nealko jablkový mušt.

Kastler cider z Nových Zámkov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *